Впродовж століття глобальне потепління затопить території, де проживає 5 млн людей

Впродовж століття глобальне потепління затопить території, де проживає 5 млн людей

Співробітники Прінстонського університету з колегами з університетів Ратгерса і Тафтса (США) і незалежних організацій Climate Central і ICF International розповіли про можливі наслідки підвищення глобальної температури.

Про це пише naked-science.

Швидкість підвищення середнього рівня моря залежить від зміни глобальної середньої температури, тому її стабілізація, на думку кліматологів, запобігає ризику виникнення численних повеней.

Одна з цілей Паризької угоди, підписаної ще в 2015 році, – утримання зростання середньої температури в межах 2 ° C і подальше обмеження до 1,5 ° C.

Однак американські вчені прийшли до висновку, що і це не допоможе нам уникнути стихійних лих. Вони вивчили дані датчиків, які стежать за приливами, відливами і змінами рівня моря в прибережних районах, а потім звернулися до теорії екстремальних значень. В результаті фахівці прийшли до висновку, що до 2150 році зростання температури  в межах  1,5 і 2 ° C може привести до того, що під водою опиняться землі, де зараз проживають 5 мільйонів людей, включаючи 60 000 жителів малих острівних держав.

«Багато хто вважає, що дотримання принципів Паризької угоди врятує всіх від кліматичних катастроф, – говорить провідний автор дослідження, аспірант Прінстонського університету Д. Расмуссен (D. Rasmussen). – Але ми довели, що в будь-якому випадку людство буде стикатися з частими прибережними повенями».

На думку дослідників, при підвищенні температури на 1,5 градуса рівень моря буде як і раніше рости, і в кінці XXI століття Нью-Йорку кожні п’ять років будуть загрожувати урагани, подібні «Сенді» – одному з недавніх найпотужніших тропічних циклонів.

Більш того, експерти прогнозують, що навіть якщо глобальна температура стабілізується, рівень Світового океану буде продовжувати збільшуватися через те, що вуглекислий газ залишається в атмосфері протягом тривалого часу, а крижані щити повільно реагують на потепління і не встигають охолоджувати поверхню Землі.

У статті, опублікованій в журналі Environmental Research Letters, Расмуссен і його колеги пророкують, що до кінця століття збільшення глобальної температури на 1.5 ° C призведе до зростання глобального середнього рівня моря на 48 см, збільшення на 2.0 ° C підніме рівень води до 56 см, а на 2.5 ° C- до 58 см.

Джерело: zik.ua

Напишіть відгук