Відомі українці прокоментували розмір прожиткового мінімуму

Відомі українці прокоментували розмір прожиткового мінімуму

Днями у Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до статті 4 Закону України “Про прожитковий мінімум”.

Тепер при розрахунку прожиткового мінімуму фахівці зважатимуть на фактичні споживчі ціни. Тобто розмір має відповідати реальній вартості продуктів харчування та інших послуг. Та коли затвердять ці зміни – ще невідомо. Нині ж маємо прожитковий мінімум, розмір якого трохи більше ніж 1700 гривень.

Експрес-онлайн запитав у відомих українців чи змогли б вони прожити на таку суму?

Інеса Братущик, співачка: — 1700 гривень? Жартуєте? Та за такі гроші я й місяць не проживу. Це — нереально! Лише за комунальні послуги доводиться платити в рази більше. Мовчу про їжу, засоби гігієни. За таку суму можна вижити лише тоді, якщо взагалі не їсти, а митися один раз на місяць. Не знаю хто там встановлює ці прожиткові мінімуми, але теперішній розмір — мізер! Коли ж вже стане краще? Так, щоб пенсіонери мали за що ліки купити, а студенти вчилися, а не бігали по кількох роботах? Коли ж це буде?

Володимир Цісарик, скульптор:
— Я б точно не зміг вижити на прожитковий мінімум, який зараз є в Україні. Ну хіба, спав би під мостом, де не треба платити за комунальні послуги, і їв лише хліб. Як за такі гроші опалити газом помешкання? Адже взимку у моїй платіжці дві тисячі гривень! Уже навіть не кажу про їжу, одяг чи ще якісь потреби. Якщо хоча б зо п’ять тисяч гривень, то ще було б півбіди.

Яна Прядко, відомий продюсер, член Міжнародного журі Євробачення:
— На жаль, прожитковий мінімум в Україні — це межа для виживання людей. І у 2018 році є люди, які так живуть! Не живуть, а радше, виживають. Боляче. І ще важче знати, що більшість таких людей вчасно платять за комунальні послуги… Як? Як на мене, то розмір прожиткового мінімуму мав би бути розміром 6-7 тисяч гривень. Не менше.

Ірма Вітовська, акторка театру та кіно, продюсерка, громадська діячка:
— Думаю, за 1700 гривень, на одній гречці можна якось прожити, але лише тиждень. Хай би депутати самі спробували пожити на цю суму. Цікаво чи вистачило б їм? І чи після експерименту продовжували казати, що цієї суми достатньо для забезпечення нормального функціонування організму людини. Смішна сума! Нашим людям не треба ікри, а просто звичайних продуктів. І щоб грошей було достатньо щоб придбати ліки, оплатити комунальні послуги тощо… Думаю, для сім’ї, у якій є одна дитина, потрібно щонайменше 20 тисяч гривень.

Юлія ГОЛОДРИГА
джерело: expres.ua

Напишіть відгук