В Україні збудують новий автобан

В Україні збудують новий автобан

Він пролягатиме зі Львова до Бухареста через Чернівці

Про стан українських доріг, особливо після зимового сезону, і говорити годі. Подекуди зійшли навіть залишки асфальту, встеленого торік. Про якісь глобальні плани на ремонт доріг цього року – сподіватися не варто.

Про це повідомляє Getmanat.ua, посилаючись на mashyna.com.ua

Водночас з’явилася інформація, що голови Львівської і Чернівецької обласних рад з керівництвом румунського повіту Сучава уклали домовленість про створення швидкісної дороги через українські Карпати, яка з’єднає Львів та столицю Румунії — Бухарест.

Але ця резонансна новина чомусь цікавить лише румунську сторону. Адже голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян не вимовив жодного слова про це.

Натомість про це заявив глава повітової ради міста Сучава Георге Флутур, повідомляють інформаційні агенції.

— У нас відбулася робоча зустріч із делегацією з України, у складі якої були голови обласних рад Чернівців і Львова. Обговорили питання транскордонної співпраці, головне з яких — продовження роботи на рівні робочих груп для подальшої практичної реалізації проекту з будівництва швидкісної автотранспортної магістралі через Східні Карпати (Львів – Чернівці – Сірет – Сучава – Пашкань – Бакеу – Фокшань — Бухарест), яка з’єднає Балтійське море з Чорним, — підкреслив Флутур.

За його словами, найближчим часом сторони обговорять фінансові можливості, зазначивши, що вони планують звернутися із спільним листом до європейських інститутів для надання фінансової допомоги при будівництві магістралі.

Голова повітової адміністрації звернув особливу увагу на те, що під час зустрічі було досягнуто також домовленості про реалізацію інших важливих для України і Румунії транскордонних інфраструктурних проектів.

На жаль, українська сторона у реалізації міжнародних проектів (навіть за рахунок країн Європи) – не надійний партнер. Про це красномовно свідчать факти про нібито реконструкцію пунктів пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ».

Українська сторона не змогла здійснити роботи за гроші закордонних партнерів. Роботи не завершили, під’їзних шляхів немає і невідомо коли будуть. Відповідно, країни ЄС просто припинили реалізацію цих проектів. А гроші, можливо, взагалі доведеться віддати назад.

Можна припустити, що реалізацію амбіційного проекту щодо будівництва міжнародного автобану через Карпати також успішно поховають.

Напишіть відгук