У Тихому океані знайшли затонулий авіаносець на глибині 3 тис. м

У Тихому океані знайшли затонулий авіаносець на глибині 3 тис. м

4 березня 2018 року американські дослідники знайшли затонулу флотилію часів Другої світової війни біля берегів Австралії. На глибині 3,8 тис. м. виявили авіаносець “Лексінгтон”. Він експлуатувався з 1925 до 1942 року і був відомий також під назвами “Леді Лекс” та просто “Лекс”. Названий на честь битви при Лексингтоні 1775-го – між британцями і американцями.

Він затонув 8 травня 1942 року. В судно влучили кілька бомб та торпед, випущених японськими авіаносцями. Загинули 26 офіцерів та 190 матросів.

“Як син військового, який пережив загибель “Лексінгтона”, я вдячний Полу Аллену і його екіпажу. Вони встановили розміщення “Леді Лекс”, – заявив глава Тихоокеанського командування США Гаррі Харріс.

“Це данина доблесті американських моряків “Леді Лекс”, які воювали у Другій світовій війні”, – зазначив Гаррі Харріс.

Команда Аллена також виявила на дні 11 літаків палубної авіації з 35, серед них 7 бомбардувальників Douglas TBD-1 Devastators і кілька Grumman F4F Wildcat, пише сайт paulallen.com.

Автор: paulallen.com
Дослідження американця Пола Аллена дало змогу побачити авіаносець
Дослідження американця Пола Аллена дало змогу побачити авіаносець “Леді Лекс” – через 76 років після затоплення

Авіаносець ВМС США “Лексінгтон” спустили на воду в жовтні 1925 року. Вступив у стрій в грудні 1927 року. Служив на Тихому океані, брав участь у маневрах флоту.

Вранці 7 грудня 1941 року тисячі японських літаків атакували американську військову базу Перл-Харбор. Артилерійський вогонь тривав близько двох годин, проте наніс нищівного удару: японцям вдалося винищити близько 20 американських військово-морських суден та 200 літаків. В результаті нападу понад 2000 американських солдатів загинули та 1000 поранили. Після нападу на Перл-Харбор американський народ вперше протягом багатьох дискусій та дебатів був одностайним питанні вступу США до Другої світової війни.

джерело: gazeta.ua