У США знайшли підводне кладовище індіанців

У США знайшли підводне кладовище індіанців

Дослідники з Бюро археологічних досліджень Флориди знайшли затоплене поховання корінних американців віком близько 7 тисяч років.

 

Свідчення давньої культури були виявлені на відстані 275 метрів від берегової лінії Флориди, — повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Вперше людські останки були виявлені в цій місцевості в 2016 році: дайвери знайшли на глибині близько семи метрів щелепну кістку з єдиним зубом.

Підводний археолог Райан Даггінс з Бюро археологічних досліджень Флориди пояснив, що цей зуб був сильно зношений, тобто людина харчувалася більш грубою їжею, ніж та, що люди їдять сьогодні.

«Це те, чого ми не бачимо в сучасних популяціях, так що це був найшвидший показник того, що ми мали справу з доісторичною людиною», — говорить Даггінс.

В ході занурень в 2017 році дайвери знайшли і інші артефакти: зламану кістку руки, фрагменти черепа, різьблені дерев’яні дошки, шматки тканини. Автори дослідження вважають, що люди, поховані тут, були мисливцями-збирачами, харчувалися в основному рибою і молюсками.

Всього підводні археологи поки знайшли тільки шість поховань. Команда очікує знайти набагато більше поховань, оскільки дослідження знаходяться тільки на ранніх стадіях, а сама ділянка кладовища — величезна.

Це не перший випадок, коли щось подібне було виявлено на суші в регіоні — і обставини попереднього відкриття можуть пояснити, як ці підводні реліквії збереглися так довго. На іншій стороні півострова Флорида є стоянка Уіндоуер, датована приблизно тим же періодом, що і знову відкрите кладовище.

Поруч з нею, в болотистій місцевості, вчені знайшли останки 168 осіб, похованих поряд з дерев’яними предметами в прісноводної могилі близько восьми тисяч років тому. Судячи зі збережених фрагментів тканини, тіла похованих були загорнуті в полотно. Зараз вчені вважають, що ті, хто ховав людей в Уіндоуерському болоті і в місцевості, яка потім стала дном океану на іншій стороні півострова, могли належати до одного народу, пише Новое время.

Відзначається, що зараз державна влада працює з представниками племені семінолів у Флориді, щоб переконатися, що рештки обробляються належним чином. За словами дослідників, «важливо пам’ятати, що це місце поховання і до нього слід ставитися з великою повагою».

джерело: 1news.com.ua