Цукерберг визнав провину Facebook у витоку персональних даних користувачів

Цукерберг визнав провину Facebook у витоку персональних даних користувачів

Засновник Facebook Марк Цукерберг відреагував на скандал, пов’язаний із витоком даних 50 мільйонів користувачів соціальної мережі.

Так, у своєму дописі він визнав провину Facebook у витоку даних і розповів про кроки, які дозволять запобігти цьому у майбутньому.

“Ми несемо відповідальність за захист ваших даних, і якщо ми не можемо цього забезпечити, тоді ми не заслуговуємо на те, щоб вас обслуговувати. Я працював, щоб точно зрозуміти, що сталося, і як переконатися, що це не відбудеться знову. Доброю новиною є те, що найважливіші кроки, спрямовані на те, щоб запобігти тому, що відбуваються сьогодні, ми вже здійснили кілька років тому. Але ми також робили помилки, нам ще більше треба зробити”, – цитує УНІАН слова Цукерберга.

Далі засновник соцмережі навів хронологію подій навколо витоку даних користувачів. У 2013 році дослідник з Кембриджського університету на ім’я Олександр Коган створив додаток тестування особистості. Його встановили близько 300 000 людей, які поділилися з додатком своїми даними, а також деякими даними своїх друзів”.

“З огляду на те, як наша платформа працювала на той час, це означало, що Коган мав можливість отримати доступ до десятків мільйонів даних своїх друзів”, – зазначив він.

У 2014 році Facebook змінив функціонування своєї платформи, щоб різко обмежити доступ зловмисних додатків до інформації користувачів соціальної мережі.

“Найголовніше те, що такі додатки, як додаток Когана, більше не можуть запитувати дані про друзів особи, якщо її друзі також не дозволили надати свої дані. Ми також вимагали, щоб розробники одержували схвалення від нас, перш ніж вони могли надіслати будь-які конфіденційні дані від людей. Ці дії перешкоджатимуть будь-якому додатку, наприклад додатку Когана, отримати доступ до такої кількості даних сьогодні”, – написав Марк Цукерберг.

У 2015 році Facebook дізнався від журналу The Guardian, що Коган поділився даними з його програми з компанією Cambridge Analtica. Після цього соцмережа заблокувала додаток Когана та зажадала від нього та Cambridge Analtica офіційного підтвердження, що вони видалили усі зібрані дані. Facebook отримав такі підтвердження.

джерело: informator.news

Напишіть відгук