Поліція спіймала хакера, який шпигував за громадянами багатьох країн

Поліція спіймала хакера, який шпигував за громадянами багатьох країн

Два роки тому чоловік приєднався до міжнародного хакерського угрупування”Cobalt”, яке влаштовувало масові атаки на світові банки та готелі. Він родом з Сумщини, а у Києві орендував квартиру, де й займався незаконною діяльністю. Чоловіка підозрюють у причетності до розробки вірусів, кібершпигунства та продажу персональних даних громадян з усього світу.

Про це повідомляє Getmanat.ua, посилаючись на expres.ua

Хакер також збував різноманітне шкідливе програмне забезпечення, а його віруси використовувалися для контролю над чужими комп’ютерами.

“Як тільки він отримував доступ до комп’ютера, збирав персональну інформацію та банківські реквізити усіх клієнтів банку чи готелю. Отриману інформацію — продавав, — пояснює Експрес-онлайн Юлія Квітко, прес-секретар Департаменту кіберполіції. — Під час однієї із таких оборудок йому вдалося продати близько 140 тисяч реквізитів банківських карток.  За попередніми підрахунками, сума “гонорару” становила майже 1,5 мільйона доларів.

Під час обшуку поліцейські вилучили комп’ютерну техніку та флешки. Також виявили електронні поштові скриньки, які використовувалися для незаконного втручання, бази даних веб-ресурсів, до яких незаконно було отримано доступ, скомпрометовані дані банківських карток, доступи до систем клієнт банків громадян країн Європи та США, сканкопії паспортів тощо”.

Відкрито кримінальне провадження за статтею 361 Кримінального кодексу України. Йому загрожує штраф від 10,2 до 17 тисяч гривень, обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або й позбавлення волі на строк до шести років. Нагадаємо, цьогоріч кіберполіція вже вдруге виявляє хакера міжнародного рівня. Наприкінці лютого затримано Геннадія Капканова, організатора міжнародної злочинної платформи “Avalanche”.

Напишіть відгук