Нашестя фальшивих грошей: українцям пояснили, що робити із підробками

Нашестя фальшивих грошей: українцям пояснили, що робити із підробками

Факт отримання фальшивих грошей слід підтвердити документом, але ні в якому разі не намагатися якось їх використовувати.

Про це розповіла адвокат Тетяна Лежух-Вовк, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Обозреватель”.

“Якщо людина виявила цю купюру, то не варто намагатися її використати, а спробувати зафіксувати той факт, звідки ці кошти отримані. Якщо це валютообмінна операція і, наприклад, обмінник, тоді обов’язково потрібно отримати квитанцію, щоб можна було підтвердити походження цих коштів”, – зазначила вона.

Юристка нагадала недавню історію з жителем Івано-Франківська:

“Людина поміняла кошти і потім намагалася погасити кредит, внести їх на рахунок банку. Там були виявлені фальшиві купюри і виявилося, що людина здійснила валютообмінну операцію не в банку, а у приватної особи. Він не перевірив купюри, спробував здати і був затриманий співробітниками поліції. Тому що у випадку, якщо є більше трьох купюр фальшивих, співробітник банку повинен повідомити в поліцію”.

За її словами, збитки громадян має відшкодовувати фінансова установа, якій належить банкомат – “Якщо гроші були зняті з банкомату, то це повинна бути відповідальність банку. Я вважаю, що є нормативна база, яка дозволяє людині, що зняла кошти в банкоматі, в подальшому пред’являти позов”.