“Лікували” “молитвами” і побиттям: у Харкові викрили мережу “реабілітаційних центрів”

“Лікували” “молитвами” і побиттям: у Харкові викрили мережу “реабілітаційних центрів”

У Харкові співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією припинили діяльність мережі псевдореабілітаціонних центрів, у яких примусово утримувалися пацієнти.

Правоохоронці встановили, що протиправний бізнес організували проповідники однієї з протестантських релігійних організацій харизматичного напряму. Вони обманом заманювали в “клініки” нарко- та алкозалежних громадян, передає прес-служба СБУ.

“Ділки обіцяли хворим або їхнім родичам повноцінне лікування та всебічну психологічну допомогу. Перевірка зафіксувала, що центри не мали штату лікарів та жодних дозвільних документів в сфері охорони здоров’я. Після отримання передоплати за “лікування” організатори розміщували пацієнтів в орендованих великих приватних будинках, де примусово утримували до закінчення терміну проходження курсу реабілітації”, – сказано в повідомленні.

Співробітники СБУ встановили, що в реальності центри взагалі не надавали медикаментозного лікування. Серед пацієнтів були люди з важкими захворюваннями, зокрема з гепатитом, туберкульозом, ВІЛ. “Допомога” полягала в постійних молитвах і здійсненні сумнівних релігійних обрядів.

“У кімнатах площею 9-10 кв. м в антисанітарних умовах утримувалися по вісім хворих, вікна приміщень були облаштовані решітками. Під час перебування у центрах у пацієнтів відбирали мобільні пристрої, поодинокі дзвінки родичам дозволялися виключно у присутності інструкторів центру, а вихід за межі будинку був суворо заборонений. За найменші провини або спробу втечі хворих били та утримували у підвалі”, – розповіли правоохоронці.

Оперативники встановили, що вартість “лікування” у центрі визначалася організаторами залежно від платоспроможності родичів і становила від 3 до 8 тисяч гривень на місяць. Насправді на утримання хворих витрачалися мінімальні суми.

У цілому правоохоронці припинили незаконну діяльність 5 псевдореабілітаціонних центрів, у яких містилося майже 230 осіб з різного роду залежністю.

Розпочато досудове розслідування за ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ст. 126 (побої і мордування) Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.

 

джерело: nnovosti.info