Інженери створили робота-будівельника, який може споруджувати дерев’яні конструкції

Інженери створили робота-будівельника, який може споруджувати дерев’яні конструкції

Швейцарська вища школа Цюріха представила роботизовану систему, яка може будувати конструкції з дерева.

Механізм має два маніпулятори, які кріпляться до стелі і можуть виконувати кілька етапів будівництва, про це повідомляє Getmanat.ua, посилаючись на Ethz.

Досить лише задати базову модель конструкції, і система сама розбиває її на деталі й починає їх виготовлення. Механізм самостійно вибирає дошки і бруси, підпилює їх згідно з розмірами, робить отвори та приставляє деталь до її місця в конструкії. Поки що пристрій ще не може самостійно скріплювати деталі між собою.

Система працює в кілька етапів: спочатку робот бере колоду і під час розпилювання направляє її, після цього інший робот свердлить отвори, а потім визначається просторове розміщення деталі на конструкції. Також науковці розповіли, що розробили алгоритм, який постійно перераховує траєкторію руху роботів системи, аби уникнути їх зіткнення.

Будівельна роботизована система дозволяє використовувати для роботи менше інструментів, а сам процес прооходить набагато ефективніше, адже роботи працюють швидше, ніж люди. Також вони не потребують підтримуючих конструкцій, хоча можуть створювати і великі споруди, наприклад – двоповерхівку із шести деталей.

Напишіть відгук